Jaký zvolit redakční systém?

Na téma redakčních systémů (dále jen RS nebo CMS) bylo již napsáno mnoho příspěvků a článků, ale stále naši klienti tápají, zvláště kvůli rozdílným názorům.
Zkusme to tedy trochu zjednodušit. Zaměříme se hlavně na tři, které jsou zdarma a nejpoužívanější – WordPress, Joomla a Drupal.

Máte již nějaký RS vyzkoušený?

Pokud ano, zaměřte se na to, co vám na něm vyhovuje a co ne. Pracuje se vám v něm v podstatě dobře, ale slyšeli jste, že jiný je lepší? Pokud nemáte potřebu měnit, neměňte. Jiný systém taky bude mít své mouchy, jen někde jinde.
Pokud máte velké výhrady proti současnému CMS, zjistěte si nejdřív, jestli ho umíte správně používat a jestli neexistují doplňky (v případě WordPress a Drupal) nebo komponenty (v případě Joomla), které by vám lépe vyhovovaly. Potom si prohlédněte a vyzkoušejte nějaké demo, kde si budete moci jiný systém osahat.

Ještě jste nevyzkoušeli žádný?

Pokud jste „CMS panic“, zkuste se při výběru vhodného systému zaměřit na tyto požadavky:
– chci, aby byl co nejjednodušší – potm je to jasně WordPress
– chci co nejvíce doplňků zdarma – WordPress
– v podstatě jen budu publikovat články nebo chci jednoduchý firemní web – WordPress
– chci propracované šablony, složitější systémy – Joomla
– budu mít v budoucnu obrovsky nafouknutý obsah – Drupal
– požaduji pokročilé nastavení přístupů – Joomla
– budu provozovat složitější aplikace (realitní, inzertní server, e-shop) – Joomla

Tento článek není moc dlouhý, ale myslím, že se z toho dá pochopit jedna věc – když něco používáte, neměňte to, když vám to vyhovuje. Když ještě neznáte žádný systém, vyzkoušejte si je a sami uvidíte, co bude pro vás nejpohodlnější… Vždycky se přesvědčte, že pro daný systém existují doplňky, které chcete používat…

Moc jsem se zde nerozepsal o CMS Drupal. Je to z toho důvodu, že když jsem ho testoval, připadlo mi moc složité se jím prokousat a proto u mě už na začátku ztratil důležité body pro to, abych ho mohl sám používat a doporučovat. Škoda – kdybych ho netestoval jako poslední, ale jako první, možná by si mě získal :-) Nemohu ale opravdu přijít na nic, co by ho vyzdvihlo před Joomlu a WordPress (který u mě vede na plné čáře. Zatím mi jen jednou nedokázal dát to, co jsem potřeboval a to mi zase dala Joomla).Komentáře k článku “Jaký zvolit redakční systém?”

Komentář od: Martin

Napsat komentář


Naše vlastní a sponzorované webové projekty

www.oltea.cz

Naše hlavní firemní webové stránky s přehledem všech nabízených IT služeb:

www.111web.eu

Náš unikátní projekt: Pronájem webu na naší doméně za nízký měsíční paušál:

www.internetovesluzby.net

Naše stránky tématicky zaměřené na služby v oblasti webových služeb: